Připravujeme

Od počátku realizace jsme pracovali s myšlenkou využití dokumentárního filmu ve výuce. Není to náhodná volba. Někteří z nás se vzdělávání věnují dlouhodobě. Máme za sebou projekty cílené na popularizaci a vzdělávání v oblasti historie, umění a památek. 

Chceme ukázat, že česká věda má světovou úroveň a právem můžeme být na její představitele hrdí. Nabízíme možnost seznámit se s inspirativní osobností profesora Druckmüllera. Jeho schopnost propojovat znalosti z různých oborů a nadšení pro řešení hádanek vědy ho dovedla od fascinace na úrovni prostého koníčku k objevům na světové vědecké úrovni a spolupráci s Havajskou universitou, či NASA.

 

 

 

Pro školy

K dokumentárnímu filmu Helios vznikají výukové materiály pro studenty středních škol a vyšších ročníků základních škol. Materiály budou zdarma ke stažení v podobě metodických listů, videí i metodologické podpory pro pedagogy. Zaměříme se na otázky týkající se zatmění Slunce, slunečního spektra nebo teploty sluneční koróny. Také se budeme zabývat významem spolupráce vědců z různých oborů a zjistíme, proč je důležité nikdy se nepřestat ptát.

Výhledově přibude možnost objednání projekcí pro školy a případné další edukační příležitosti.

Od počátku realizace jsme pracovali s myšlenkou využití dokumentárního filmu ve výuce. Není to náhodná volba. Někteří z nás se věnují vzdělávání dlouhodobě. Máme za sebou projekty cílené na popularizaci a vzdělávání v oblasti historie, umění a památek. 

Chceme ukázat, že česká věda má světovou úroveň a právem můžeme být na její představitele hrdí. Nabízíme možnost seznámit se s inspirativní osobností profesora Drückmullera.

 

Helios pro školy připravují

Projekt vzniká ve spolupráci s Elixírem do škol, učiteli a lektory z ústavu Fyziky Atmosféry Akademie Věd ČRIrenou Dvořákovou a Katedrou Didaktiky Fyziky Univerzity Karlovy, Planetária Praha a Hodnotového vzdělávání Cyril Mooney.

Kontakty:

Distribuce filmu: Milan Kýr, production(zav)cine4net.eu

Helios pro školy, kino projekce pro školy: Linda Jandejsková, info(zav)skolacyril.org

NewsLetter

Chcete být informováni, až budou materiály připraveny ke stažení? Dejte nám vědět a přihlaste se k odběru newsletteru níže.

Materiály vznikají ve spolupráci s organizací Elixír do škol, Katedrou didaktiky fyziky Univerzity Karlovy a Školou Cyril Mooney. Odborným garantem je prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc.

Vaše jméno, příjmení
Název organizace, město
Vložte email

Úplné zatmění Slunce 2017

Miloslav Druckmuller