HeliosMovie - Blog

5. Zig Zag Farm – malý ráj na úpatí Mt. Hood

Měsíc před odletem jsme s Lindou seděli mnoho hodin nad vyhledáváním vhodného a cenově dostupného ubytování. Hotely se ukázaly být naprosto nereálné. S ohledem na plán našeho pobytu jsme chtěli místo, které bychom mohli využívat jakožto základnu. A tak do centra naší pozornosti vpluly z virtuálních vod fotografie stylové chaty. Ukázalo se, že lokalita je optimální i pro naše každodenní výlety! Místo předčilo naše očekávání.


Ubytovali jsme se na Zig Zag Mountain Farm, kousek od místa zvaného Rhododendron. Farma je obklopená lesy s tu a tam roztroušenými chatami a domky. Název “Zig Zag” je odvozený od stejnojmenné řeky, která oblastí protéká. Pravděpodobně sbírá vodu z tajícího sněhu a jedenácti ledovců tvořících majestátní korunu vrcholku Mt. Hood (3 426 m). Jedná se o sopku (přesněji řečeno stratovulkán), která svůj tvar získala díky postupnému vrstvení lávy při erupcích. Sopka je kategorizována jako stále aktivní. K posledním erupcím došlo údajně okolo roku 1865. Míra rizika pro okolní oblasti z důvodu nebezpečí jejího výbuchu je klasifikována jako “velmi vysoká”. V současné době se pod vrcholem nachází několik lyžařských vleků a středisek určených k zimním radovánkám. Okolní krásné, husté lesy tvoří národní park Mt. Hood National Forest.


Po načerpaní atmosféry a vstřebání nadšení z prostředí ZigZag Farmy a našeho ubytování v útulné chatě s pískovcovým krbem jsme se seznámili se správcem Markem. Část štábu se s ním vydala na komentovanou prohlídku farmy. Mark nám ukázal místní atrakci: “hot tub” a seznámil nás s faktem, že asi tři čtvrtě míle od nás po cestě má brloh medvěd. Na pozemku se nachází ještě několik zařízených jurt, ve kterých jsme měli přespávat na konci našeho pobytu.

 

Matěj poznamenal, že v noci bude malebnost chaty trochu zavánět horory odehrávajícími se v hlubokých lesích. Ale nakonec se nikdo nenechal znepokojit.

 

 

 

 

 

Jurty.

 

Mark nás instruuje ohledně používání vany. Stačí okolo čtvrté hodiny poslat sms a on zatopí. Než se večer vrátíme z natáčení, voda bude horká. Jak hlásá nápis na pergole: “Oblečení volitelné”.

 

Hot Tub. V podstatě velká dřevěná káď sloužící jako vana v přírodě se třemi sedáky uvnitř. Voda z říčky tekoucí pár metrů od vany se ohřívá pomocí železného ohniště ponořeného do kádě. Na uvítanou Mark před naším příjezdem zatopil. Abychom neurazili, vanu jsme hned večer rádi ozkoušeli – obklopení tmou, zurčením potůčku a zvuky lesa. Ideální relaxace po náročné cestě.

 

Vyrazili jsme i na krátkou obhlídku okolních lesů obývaných zvířaty jako mloci, obří netopýři, orli, jeleni, veverky, chipmunkové a zmiňovaní medvědi. Některé z nich jsme měli za náš pobyt možnost potkat.

 

 

 

 

 

 

 


Category: Default
Tags: , Photos link, , , , ,

Read more posts by Ondřej Sovík