HeliosMovie - Blog

6. Lincoln Beach - 17. srpna, 1. den natáčení

Druhý den ráno na nás ještě působil jet lag (v odborných publikacích desynchronóza), ale přece jen jsme byli již poměrně odpočatí. Po snídani jsme vyrazili směr oregonské pobřeží. Naším cílem byla pláž Lincoln Beach. Pláže ve spádových oblastech pásu totality patřily mezi místa, kde se v následujících dnech očekával příval diváků prahnoucích po zážitku z nebeské podívané. Podívanou jim však potenciálně mohla zkazit právě blízkost pobřeží a s ním spojené riziko oblačnosti. To byl také jeden z důvodů, proč se vědecké expedice od pobřeží držely dál.

Podle zpráv se přilehlé kempy na pobřeží začaly pomalu zaplňovat (přesněji řečeno přetékat). Naším cílem bylo zachytit atmosféru prázdných pláží a dalších míst coby budoucích “jevišť” pro tanec Slunce a Měsíce. (Jak to u filmu bývá, tak trochu jsme švindlovali. Mnoho “prázdných krajin a scenérií” bylo v plánu natočit až dodatečně v následujících dnech po zatmění).

 

Lincoln Beach se nachází u města Lincoln City ležícího v západním Oregonu na pobřeží Tichého oceánu. Jedna z věcí, kterých jsme si všimli po příjezdu na pláž, byla spousta lidí pouštějících draky. Z internetu se dozvíte, že je to nejoblíbenější způsob využití pláže. Teplota oceánu v kombinaci s větrem opravdu ke koupání příliš příznivá nebyla. Nicméně písek hřál a na pláži posedávala spousta lidí v bundách. Našlo se i pár otužilých dětí cachtajících se pod dozorem racků.

Díky zbylému času jsme se ještě rozhodli vydat podél pořeží a hledat další hezké vyhlídky. Na spoustě míst byly v zátokách cedule s tím, že je možné sbírat určitý druh mořských škeblí k jídlu. Později jsme měli možnost ochutnat z nich polévku, kterou nabízely přímořské restaurace na každém kroku.

 

Cestou od Mt. Hood směrem k západnímu pobřeží. V autě jsme se shodli, že některé výhledy na krajinu bychom – nebýt amerických značení – klidně zasadili někam do Krkonoš nebo na Vysočinu.

 

Občerstvovací zastávka. 

 

 

 

 

 

 

 

Matěj vyráží na lov ruchů a atmosfér. Pro nahrávání zvuku ale není silný vítr žádná výhra kvůli přefukům.

 

 

Tuleně krmiti zakázáno.

 

 

 

 

 

 

 


Category: Default
Tags: Blog, , Solar Eclipse, , ,

Read more posts by Ondřej Sovík