HeliosMovie - Blog

4. Portland

V Portlandu na letišti nás už čekali Karel s Tadeášem. Tadeáš letěl o pár dní dříve jako předvoj. Úspěšně jsme se za pomoci Uberu přesunuli na hotel. Krátce jsme informovali rodiny, “že žijeme” a odevzdali se odpočinku (spíše jsme se do něho zřítili). Večer přichází zpráva od Lindy, že bude mít zpoždění kvůli závadě na letadle. Díky odlišené zpáteční trase musela letět přes New York. Odlétala z Prahy jen o pár hodin později než my. Po všech peripetiích nakonec dorazila na hotel až nad ránem.

 

Portland Suites Inn. Hotel, ve kterém jsme strávili první noc po našem příletu do Portlandu.

 

Queen size beds.

 

Druhý den ráno jsme nejdříve vyrazili na snídani. Po dohodě nás část zůstala v hotelu. Tadeáš s Kubou a Karlem vyrazili nejprve vyzvednout auto a pak do místního FedExu kamerovou techniku.

Ukázalo se, že se s ní do auta spolu s našimi zavazadly nevejdeme. Nezbylo než ji zavézt přímo do místa našeho budoucího ubytování, na farmu v místě zvaném Zig Zag u Rhododendronu (leží několik desítek kilometrů od Portlandu).

 

Linda s Ondrou si v rámci čekání užívají po velmi, velmi, velmi sladké (opravdu velmi) snídani záplavu ranních televizních reklam, zpráv a talk show.

 

Naše sbírka zavazadel.

 

 

Zatímco zavazadla a technika míří na farmu, zbytek týmu vyráží na nákupy. Volba padá na Wallmart. Krátce před odletem jsme dostali zprávu od paní profesorky Shadii Habal, že se jim pro mě a Kubu nepodařilo zajistit další stan. Kvůli váze jsme ho nechtěli vézt z ČR, a tak se ocitá na našem nákupním seznamu spolu s potravinami. K našemu štěstí mají už poslední dva kusy v sekci nazvané “Great American Solar Eclipse”. Se slogany odkazujícími na zatmění lze koupit trička, čepice, láhve, bundy, dokonce i “panáky” nebo jam! Podaří se nám sehnat ještě dvě nafukovací matrace a také jednu z posledních pumpiček. A nesmí chybět kotlík! Regály s campingovým zbožím zejí prázdnotou. Když se ptáme na některé položky z našeho seznamu, prodavač jen krčí rameny. S vděčností bereme, co je. Návštěva dalšího nákupního centra nás neláká. Pro našince je zajímavý regál označený cedulí hlásající 50% slevu. Nachází se v něm široký výběr střelných zbraní. Zejména brokovnice. Kupte dvě, třetí dostanete zadarmo.

Co se potravin týče, já s Kubou budeme v pustině na čtyři dny bez větších možností nákupu. Není to dlouhá doba, ale musíme mít vše sebou. Nicméně i druhý štáb se předzásobuje.

Po nákupu čekáme na zbytek týmu před Wallmartem. Ládujeme se nakoupenými koláčky s pekanovými ořechy.

 

 


Category: Default

Read more posts by Ondřej Sovík